| EdW1n a întrebat:

am si eu o mica problema.
de 1 saptamana de fiecare data cand ma ridic din pat, de la calculator, de pe scaun incep sa ametzesc si ma opresc in loc ca sa nu pic laughing ca nu mai stiu pe ce lume sunt in momentele acelea... + ca am si o pierdere de memorie, vreau sa fac ceva acum, si de ex vb cu unu pe mess ii raspund lui si dupa uit tot ce vroiam sa fac. si nu s-a intamplat doar o data, ci de mai multe ori.big grin
vreo idee cum as putea scapa de astfel de lucruri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sfaturi medicale nu se pot da pe forumuri. Du-te la medic. Poate fi o tensiune marita sau spondiloza cervicala sau...

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Te ridici crezând ca poti,
dar de fapt nu stii să-noți. laughing

| Sოﺁℓε a răspuns:

Ai anemie
si eu am...
e super naspa pentru ca daca te ridici brusc nu mai vezi nimic
mie mi-au dat nu stiu ce vitamina (asta era demult )si mi-a trecut dar dupa cativa ani a revenit.
du-te la medic

| Annie a răspuns:

Poate fi un fel de anemie, eu cand ma riidic din pat, de pe scaun... am ameteli dar la mine sunt de la anemie...asa ca nu astepta ca alti sa paresti mai multe dupa sa tragi de ele, mai bine du-te la doctor el stie mai bine.

| thekillerboyka a răspuns:

Eu ametesc cand ma ridic brusc din pat straight face e ceva de creier? ce imi lipseste sper ca n-am o gaura sau o bila.

| ViPerXDs a răspuns:

rolling on the floor nu te mai lua dupa prosti,ai lipsa de calciu, du-te la doctor si spune-i simptomele sigur o sa imi dea dreptate, o sa iti de o reteta, adica un tub cu vitamine sau ceva de genul. p.s (si eu am avut), sau mananca mancare bogata in nutrimente, kalorii, vitamine etc.