| Necunoscutu92 a întrebat:

Salut, am o senzație ciudată, mâine dau test și am învățat și mă simt nepregătit, de ce?

10 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Sunt si emottile, stresul.Stii cum se zice:cu cat stii mai multe, ai impresia ca stii mai putine. Evita sa te gandesti la testul de maine.Focuseaza-te pe el doar atunci cand il dai.

| Vvistula a răspuns:

Pentru ca nu esti sigur de ceea ce ai invatat si pe deasupra daca ai pus intrebare aici mai esti si emotionat.

| FaraNume1245 a răspuns:

Pentru că ești nepregătit.

| ibaal a răspuns:

Emotiile...este normal. Stai linistit, daca ai invatat, dupa ce vei vedea subiectele o sa te linistesti!
Iti pasa si te consumi...totul va fi bine!

| Rotazi a răspuns:

Emotii, e normal. Numai cine nu a invatat nu are emotii. Stai calm, sa te poti concentra la test. Seara asta, bea un ceai sau un lapte si culca-te devreme.

| Danielul123 a răspuns:

E ceva normal, nu iti face griji. Daca ai invatat vei vedea ca la test te descurci.

| Florin0012 a răspuns:

Așa am fost și eu, te simți nepregătit pentru că te teamă că nu știi nimic, deși ai învățat! Stai liniștit dacă ai învățat n-are de ce să îți fie teamă că o să ie notă mică. Fi stăpân pe tine. Încă o dată dacă ai învățat lasă frica de poarte și gandeste-te doar că o să ai o notă bună în test. Fundă?

| eden1986 a răspuns:

Eu am asemenea senzatie atunci cand imi doresc sa trec cu brio peste o situatie si imi este frica sa nu gresesc dar stai linistit cand ajungi in fata problemei devine totul mai usor mai ales daca ai invatat

| Xtreamber a răspuns:

Pentru ca nu ai incredere in tine
Tu știi dar îți este frica
Zi aceste cuvinte :Stiu, Pot, Vreau
Pe mine unu m-a ajutat
Ai încredere in tine
Fără emoție
Bafta

| Tantica20 a răspuns:

Emotiii...nush sigur ce iti va cadea si de asta stai asa stresata...sau ca vei uita totul atunci,