| DDN a întrebat:

Maine urmeaza sa merg in Deva cu trenul. Am mai deschis subiectul acesta aici, eram mai calma dar parca tot cresc emotiile in mine asa, am o senzatie foarte ciudata, teama amestecata cu emotii... Vreun sfat despre cum sa depasesc aceste momente?laughingTot am senzatia ca o sa mearga ceva rau, ca ma pierd sau ceva...Nu stau mai mult de o zi dar tot ma simt agitata

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Draga mea, banuiesc ca esti mai mare in varsta dect varsta mea cand am plecat singur cu trenul. Eram in clasa a 2-a si trecusem a 3-a. S-a terminat vacanta si n-avea cine ma duce de la bunici la parinti si am fost urcat in tren, pe geam (ata erau de aglomerate trenurile), de un fin. Am schimbat trenul singur in 3 locuri. De ce te-ai speria de un tren? Nu musca. Ce sa mearga rau? Curaj!

| DDN explică (pentru Salontanul):

Am 20 de ani, teama o am pentru ca nu am mai calatorit niciodata cu trenul si nu stiu despre ce e vorba si cu ce,, se mananca,, Multumesc. o sa incerc sa prind curaj laughing

| Salontanul a răspuns (pentru DDN):

Sa mergi cu curaj. Daca am de mers undeva prefer sa merg cu trenul decat cu masina. Este mai comod.