| Valentin122 a întrebat:

Am o simpla intrebare.

Ce este scoala C++?
Nu stiu la ce foloseste.
La mate sau la pc.

Explicati-mi cu ce ne ajuta scoala C++

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Na, acum fiecare limbaj de programare se foloseste in anume scopuri si domenii. C++ este spre exemplu folosit foarte mult in industria jocurilor, derivatii de la C++ si anume Objective C e folosit in crearea aplicatiilor mobile.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

C++ este un limbaj de programare. Se foloseste in informatica pentru creare de programe

| Valentin122 explică (pentru suntserios):

Si cam ce programe poti sa creezi?

| suntserios a răspuns (pentru Valentin122):

Na, acum fiecare limbaj de programare se foloseste in anume scopuri si domenii. C++ este spre exemplu folosit foarte mult in industria jocurilor, derivatii de la C++ si anume Objective C e folosit in crearea aplicatiilor mobile.