| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am o URGENTĂ! Nepotul meu a obținul la examenul FCE (B2) un punctaj de 158 puncte. Minimul pentru a trece acest examen era de 160 puncte. Merită reexaminată lucrarea? Dacă a trecut cineva prin asta aștept sfaturi! (preț reexaminare, dacă l-a ridicat contestația etc)
ALTĂ ÎNTREBARE : ACESTA AR PRIMI O DIPLOMĂ DE B1 CARE AR PUTEA ECHIVALA COMPETENȚA LINGVISTICĂ DE LA BAC? Vă mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Poate face ca nu cred ca il scade sub 140. Si da, se echivaleaza

https://www.cambridgeenglish.org/......cambridge/

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

Nu se poate echivala
Tocmai din acest motiv unii sunt buni oameni tehnici
Si foarte apreciați
Iar altii au doar bac-ul sau facutate care se numesc ne calificați

Foarte importata este diploma de atestat. Profesional chiar si de scoala profesionala este mai valoroasă de cat BAC-ul