| Maria4333 a întrebat:

Am pus mai demult o întrebare,, ce v-ar placea sa predati daca ati fi profesori?" Iar cineva mi-a raspuns ca o materie care se cheama,, Pregatire pentru viata". La ora de dirigentie diriga ne-a pus sa dam fiecare cate o idee cu privire la niste teme pentru orele de dirigentie din semestrul 2. Eu, ca proasta, am raspuns,, Pregatire pentru viata"! Si ce credeti?! Fiecare trebuie sa aduca un material pe care sa il discutam, evident pe tema pe care am propus-o. Ce as putea aduce eu? Va rog, vreau raspunsuri serioase!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da un fel de definitie pentru viata.
Ex: ansamblu de bucurie, experienta, tristete, dragoste si dezamagiri
Da citate despre viata.
Cum se vede viata prin ochii unui copil, dar al unui adult.
Cat de importanta este.
Ce ne asteapta pe mai tarziu? Griji, situatii complicate etc.
Cum unii oameni se lupta sa traiasca, iar altii se sinucid.
Gasesti tu, ai ce scrie.

O solitie daca nu vrei sa discuti subiectul asta : Doamna, m-am razgandit. Eu daca as fi profesor as preda... pentru ca...