| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu doua intrebari, prima este: daca un elev pica la bac o singura materie si in vara si in toamna, anul viitor va da din nou absolut tot( cu competente cu tot)?
Intrebarea 2: Daca pici bacul prin neiesire de medie totala de 6, la ce dai in toamna daca totusi ai luat peste 5 la toate?

Răspuns Câştigător
| Mhssss123 a răspuns:

In primul rând, dacă ai picat la o singura materie nu dai din nou, ci doar materia picata.

In al2-lea rând dacă pici bacul prin neieșire de medie totala de 6, îți alegi tu daca dai la una, doua sau toate materiile din nou.

După 3 sesiuni la rând, ți se " reseteaza" tot bacul și dai totul din nou, de la capăt.