| HoTSaucE a întrebat:

Am si eu niste intrebari cu privire la viitoarea facultate pe care as putea sa o urmez.
M-am gandit la facultatea de automatica si calculatoare, dar am auzit ca se da admitere din mate si fizica.Eu anul asta termin colegiul economic si la mate ma descurc, am media 9, insa fizica nu am mai facut din clasa a 10-a.Nici informatica sau programare nu am facut deloc, decat TIC, care este un nimic in comparatie cu asta.As avea sanse, ce ziceti?
M-am mai gandit la stiinte economice, insa nu prea stiu ce pot sa ies dupa ce termin aceasta facultate.Ma descurc la economie, marketing, si contabilitate sa zic, adica inteleg lectiile usor.
Dorinta mea este sa urmez ceva sa pot lucra pe calculator, insa sunt total in ceata... poate ma lamureste cineva pe aicilaughing
Dau funda celui mai bun raspuns!

1 răspuns:
| Dracie a răspuns:

Poti sa-ti iei cateva cursuri de matematica si informatica sa-ti mai perfectionezi din cunostinte. Apoi sa incerci, incercarea moarte n-are. Si trebuie sa te gandesti bine ce facultate vrei sa urmezi, sa-ti placa. Eu zic sa incerci, prietena mea nu stie prea bine limbi straine si totusi a intrat la limbi straine la buget si invata pe parcurs. Asa ca merita sa incerci. Bafta