| Gabiwio489235b a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.
Am dat bacul in 2017, am luat la toate materiile peste 5 dar nu a ieșit media 6, m-am înscris la bac pentru 2018 la geografie dar nu m-am prezentat, in 2019 vreau sa dau la matematica, întrebarea e rămâne la geografie nota? Chiar dacă nu m-am prezentat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu te-ai prezentat in 2018, la Geografie ti-a ramas nota din 2017.
In cererea de inscriere la sesiunea din acest an vei specifica expres la ce materii vrei sa-ti fie recunoscute mediile din 2017 si vei sustine examenul doar la matematica.

| Gabiwio489235b explică (pentru Ioandelasal):

M-am uitat pe edu.ro iar la mine apare "neprezentat"iar la nota de la geografie imi apare nota "-2", de ce imi apare acea nota?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Gabiwio489235b):

Nu exista nota -2, cea mai mica nota poate fi 1 iar daca n-ai fi sustinut deloc examenul atunci erai fara nota, ori tu ai spus ca l-ai sustinut in 2017. Nu stiu de ce iti apare asa, intereseaza-te la liceul absolvit.