| xShad a întrebat:

nu am luat bac-ul anul trecut(2017) după terminarea celor 12 clase și vreau sa dau din nou în sesiunea a doua din anul 2018, trebuie sa dau la matematica unde am avut ca rezultat final 4, însă datorita schimbării formatului subiectului la romana sunt obligat sa dau din nou și la aceasta chiar dacă nota a fost peste 5? Vreau sa dau la geografie pe lângă matematica, însă dacă trebuie obligatoriu sa dau și la romana as vrea sa știu. Mulțumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sustine examenul doar la matematica. In cererea de inscriere vei solicita sa-ti fie recunoscute notele de la celelalte 2 materii.