| Zed1337 a întrebat:

Salut
am si eu o intrebare
am luat 5 la bio la bac si vreau sa stiu daca e sa dau iar in toamna si sa iau de exemplu 4.90 care nota ramane?
o sa se puna nota de 5 sau o sa raman picat la biologie?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca in toamna dai iarasi la biologie si nu obtii cel putin nota 5 o sa fii picat, acea nota se va lua in considerare.

| Zed1337 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi de raspuns
altii mi-au zis ca ar ramane prima nota
scrie si undeva oficial treaba asta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Zed1337):

Poate ramane prima nota numai daca dai iarasi bacalaureatul din cauza ca n-ai avut media 6 si daca in noua sesiune faci o cerere sa nu mai dai la biologie.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nota finală este nota din ULTIMA sesiune!
Deci, dacă vei lua 4, 90 atunci vei "pica" examenul la Biologie sad

Toate cele bune.

| CodrutEnergy a răspuns:

Pai daca media gen de la bac e >=6 si daca nu ai la nici una mai putin de 5 nu mai dai in toamna.
scrie cumva in dreptul tau e esti respins? eu nu prea cred.