| 77antonia77 a întrebat:

Buna! Am o intrebare.
Prietenul meu a dat bacul anul acesta si a luat 5.15 la romana, 7.05 la matematica si 2.9 la biologie. In toamna trebuie sa dea bacul doar la biologie ca acolo l-a picat propriu zis ca nu a luat minim nota 5.
Dar daca in toamna ar lua la biologie nota 5 media la bac nu i-ar iesi 6, lui trebuindu-i minim nota 6 la biologie. In cazul asta anul urmator ar trebui sa dea bacul si la romana si la biologie?
Multumesc anticipat pentru raspuns.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa sustina examenul doar la materia la care a luat sub 5. Daca media nu este cel putin 6 in sesiunea urmatoare poate alege la ce materie/materii sa sustina examenul, poate sa o faca la una, la doua sau la toate trei. In cererea de inscriere va specifica materia/materiile la care solicita sa-i fie recunoscuta/recunoscute nota/notele din sesiunile anterioare.

| Cosmin86 a răspuns:

La ce note are, inca mai e prietenul tau? Un asemenea ratat? laughing)

| 77antonia77 explică (pentru Cosmin86):

Inca da. Si nu e problema ta laughing))).
Daca eu sunt aia mai desteapta care face medicina si are doar note foarte bune nu inseamna ca trebuie sa fiu neaparat cu unul ca si mine atata timp cat omul langa care sunt se poarta frumos cu mine e tot ce imi trebuie. Ca la cat de stricata imi e generatia, rar gasesti pe cineva care sa fie si destept si cumsecade.

| Cosmin86 a răspuns (pentru 77antonia77):

Rar... dar tot gasesti. SI da, nu e problema mea ca stai cu un ratat, e fix treaba ta, doar ca e amuzant sa-ti atrag atentia laughing