| Gheldiu21Vlad a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare; Care sunt probele sportive la colegiul militar si cu ce medie se intra? La alergarea de viteza, cati metri sunt si cat timp trebuie sa scoti pentru a fi admis?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probele sportive: https://soldatii.wordpress.com/2013/02/09/proba-sportiva-colegiul-militar/
Alergare de viteza nu este in sine ci doar in cadrul traseului militar-aplicativ. Baremele sunt pentru clasa a IX-a de aici: http://www.cantemircml.ro/docs/ed_fizica_bareme_probe.pdf
Cu ce medie se intra? Aia numai mama Omida poate ar fi stiut dar a murit si ea si n-a stiut ca va muri numai in ultima clipa. La numarul de locuri scoase la concurs se adauga variabilele: numar de candidati, calitatea pregatirii fizice si intelctuale precum si starea sanatatii lor.

| Gheldiu21Vlad explică:

Multumesc pentru raspuns; in legatura cu intrebarea de pe contul celalalt, m-am logat cu Facebook-ul, iar acela este un cont mai vechi de-al meu si nu mai stiu parola, il voi folosi pe acesta de acum in colo...