| anonim_4396 a întrebat:

Sault TPU. Am si eu o intrebare in legatura cu facultatea ca tot e discutat subiectul. La facultatea de Informatica, cat de grea vi s-a parut admiterea(de pe ce specializare de la liceu ati plecat) sau daca ati intrat pe baza de dosar, unde ati intrat?
Ma intereseaza deoarece vreau sa dau la informatica si imi cam fac griji in legatura cu admiterea

2 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

La facultatea de informatica din cadrul carei universitati?

La F.M.I., Unibuc., spre exemplu, ai 3 domenii: Matematica, Informatica si C.T.I.
Pot sa iti spun despre admiterile la primele 2, care sunt cat de cat asemanatoare. Daca ai facut matematica si informatica ok in liceu si te duce capul un pic, nu ai probleme, cred eu. Iar daca ai probleme la exercitiile care se dau acolo, atunci mai bine zici mersi cand nu intri pentru ca in facultatea propriu-zisa ti-ar fi MULT mai greu.
In orice caz, la facultatea mai sus mentionata, la toate cele 3 domenii, anul acesta se intra pe baza de dosar. Gasesti pe site-ul facultatii formula de calcul a notei.

P.S. Eu am facut mate-info in liceu.

| anonim_4396 explică (pentru AnastasiaK):

Nu prea conteaza universitatea, facultate de info sa fielaughing eu sunt pe stiinte ale naturii si nu facem nimic la ore, ma chinui singur pana reusesc sa intru la info
Mersiihappy