| wgergwerghkwep a întrebat:

Salut!
Am si eu o nelamurire si sper ca ma puteti ajuta, ofer funda!
Anul acesta trebuia sa termin facultatea (ASE), dar au aparut niste probleme in familie si de sanatate. Asa ca in semestrul 2 al anului terminal nu am mai fost, deci in pricina nu am sustinut nici licenta.
Stiu ca trebuie sa ma inscriu in an suplimentar, dar nu o voi face anul acesta ca am niste probleme financiare ( eu fiind la taxa).
Deci intrebarea mea este urmatoarea :
Daca nu ma inscriu anul acesta in an suplimentar, o pot face la anul sau voi fi exmatriculat?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi si discuta acest lucru la secretariatul sau contabilitatea facaultatii, ca ei iti pot spune cum sa-ti amani anul medical sau ce sa faci.
Focuseaza-te pe sanatate, ca aceia este cea mai importanta!
Sanatate maxima!

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Ce fel de studenti sunteti voi ca nu va duce mintea sa mergeti la secretariat? Mergi acolo si intreaba cum faci cu suspendarea anului. Daca mai poti, tinand cont ca un semestru nu te-ai prezentat fara nici o justificare.