| AndreiVlad1806 a întrebat:

Salut,

Am sustinut luni proba la limba romana la bac.
Vreau sa stiu daca se considera semn/se poate anula lucrarea pentru o taietura in "z"? ( am vrut sa scriu cuvantul "luceafar" dar m-am razgandit si am taiat, in graba, litera "L" in "z")
Imi fac griji si nu pot astepta pana lunisad
Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Totul depinde de corectori, pot sa nu sa observe, pot sau nu sa o considere semn.
Chiar asa de greu a fost de respectat indicatia privind taierea cu o linie orizontala?

| MissCarterM a răspuns:

Da... daca nu sunt profii nesi s-ar putea considera...Dar poate nu observa.
Bafta