| Radu-Daniel_Tifrea_2000 a întrebat:

Am terminat acum 2 luni liceul, dar din păcate....am rămas corigent la 2 materii (spre sfârșitul anului ), motiv pentru care n-am intrat în prima sesiune de BAC...
Mâine am de susținut corigența, dar nu știu în ce constă aceasta, așa că vă întreb:

Dacă ar fi să nu trec corigența...ce se întâmplă? Voi rămâne repetent și voi repeta din nou clasa a XII- a?
Sau...mi se va da diploma de 10 clase - așa am auzit - ( chiar dacă eu am făcut aproape 12 clase)?

Vă rog să-mi răspundeți dacă știți! Vă mulțumesc!

Dau fundă! ☺️

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Daca nu vei promova cele doua corigente in sesiunea iulie 2018, poti incerca din nou in sesiunea generala de corigente din luna septembrie 2018(3-6 sept). Daca nici in aceasta ultima sesiune nu promovezi, va trebui sa repeti clasa a 12-a.
Daca promovezi corigentele in prima sesiune (iulie) te poti inscrie pentru sustinerea examenului de bacalaureat in data de 27 iulie 2017.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repeți anul

| LupuMia a răspuns:

Repeti anul, daca nu iei corigentele? Mult succes.