| Aoxkajcjw a întrebat:

Salut! Am terminat liceul acum cam 3 ani si nu am reusit sa iau bacu atunci, ma tot gandesc sa dau anul asta, cum trebuie sa fac? Merg sa ma inscriu la scoala? Si apropo ceva sfaturi pentru biologie? Dau din vegetala si animala din cate tin minte.

4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Nu ai reusit sa iei bacul atunci dar sa inteleg totusi ca l-ai sustinut? Ai reusit sa treci la 2 materii de ai mentionat doar de biologie? Daca ai trecut deja de 2 materii atunci te felicit, ti-ai usurat foarte mult munca. Biologia vegetala si animala e cea mai simpla dintre toate, tin minte ca si eu tot din asta am dat prin 2015-2016 cand am sustinut bacul. Si tin sa mentionez ca nu stiam efectiv nimic din ea ca ma mutasem recent pe alt profil dar am invatat asa putin in timpul liber cu cateva luni inainte de examen de unul singur de pe net si am luat un 6 laughing)) Adica mi s-a parut o materie la care daca intr-adevar mi as fi dat interesul si as fi stat numai de ea in loc sa ma concentrez 95% doar pe mate si romana, as fi putut sa iau lejer un 8, 5 ca sa nu zic mai mult. Ai ales bine oricum biologia vegetala si animala, cealalta despre corpul uman este mult mai complexa din ce am citit.

| anonima4552 a răspuns (pentru siriusblack98):

Eu la corpul uman dau si e usor(doar daca inveti) dar oricum e o alegere buna cea animala

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonima4552):

Mna, poate e si in functie de ceea ce iti place mai mult.

| anonima4552 a răspuns:

Cum stiu, poti sa te inscrii la seral.doar cu invatare poti rezolva sa iei bacul. eu acum am avut simulatrile si am dat la bio din anatomia si fiziologia umana, ce e mai grea de cat cea vegetala si animala. incearca sa ti iei o carte sau fa ti notite, cauta pe net teste de bac si rezolva-le fara sa te uiti undeva. succes