| decagaby a întrebat:

Sall TPU,am dat bacu anul asta si nu mi-a iesit media,am dat la bio animala si vegetala,anul viitor vreau sa dau la bio ca trebuie sa iau o nota mai mica ca sa imi iese media, se mai dai biologie animala si vegetala?

2 răspunsuri:
| InTheAir a răspuns:

Ce materie obligatorie ai avut ( a profilului ) in afara de romana? mate cumva?
daca ai avut peste 5 la toate, ai dreptul sa alegi din ce sa dai. Acum depinde si ce iti place tie. Daca mai stai cu burta pe carte pana la anul` in vara cu bio... si aia iti place mai mult, mai da o data bio, daca nu, ia altceva. Ideea e ca la romana, spre exemplu e foarte interpretabil tot ce scrii, pe cand la unele materii ( geogra, de exemplu, nu stiu la bio cum ii ) cat e baremul, atata e nota.

Depinde si ce iti place tie mai mult. Dar eu personal romana 100% n-as recomanda ( doar ca iubesti romana ) pentru ca e interpretabil tot si cine stie ce mai dau si la subiectul 3.

Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica "trebuie sa iau o nota mai mica"?! Tu vrei sa-ti micsorezi media? Ciudat.
Daca vrei nota mica, da la gramatica. Dupa cu scrii, ti-o va reduce, de nu mai treci bacalaureatul in veci.