| TheDarkDragon a întrebat:

Salut, am vazut ca la bacalaureat la romana pentru olimpici s-a dat Enigma Otiliei sau Ion.Credeti ca se poate se pice acelasi lucru si la sesiunea din iunie?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur nu o sa dea aceleasi subiecte.

| Adry05 a răspuns:

Nu prea cred. Oricum eu cred ca dau poezia anul asta. Sau chiar genul dramatic.

| mtw123 a răspuns (pentru Adry05):

Ce poezie?

| Adry05 a răspuns (pentru mtw123):

Da crezi ca ghicesc in stele? De unde sa stiu?

| sierra1 a răspuns:

Puțin probabil să mai "pice" Enigma Otiliei sau Ion. Dar mai știi ce se poate întâmpla?

| mtw123 a răspuns:

Pe ce site ai vazut subiectele olimpicilor?
Nu stiu, eu as spune că s-ar putea să pice Barbu, Pillat.

| TheDarkDragon explică (pentru mtw123):

Nu stiu pe ce site sunt, eu l-am primit de la un prieten care face meditatii.

| mtw123 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Si tu cam ce bănuieli ai asupra a ce ar putea pica la partea a 3 a?

| TheDarkDragon explică (pentru mtw123):

Pai nu stiu, daca e vorba de roman, a mai ramas doar ultima noapte si morometii.Dar am auzit ca se poate sa pice si poezie.Nu cred oricum ca va pica basm sau nuvela.

| mtw123 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Ultima noapte a fost la simulare, e caracterizare. Morometii anul trecut din ce stiu eu

| TheDarkDragon explică (pentru mtw123):

Si Ion cu Enigma au fost la simulare...