| aandrei1312 a întrebat:

Anul acesta am BAC sad, iar momentan nu m-am decis la ce materie sa aleg sa dau...In mod normal vreau sa aleg logica, dar nu stiu daca pot sa iau o nota decenta fara sa fac meditatii. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| fanernest123 a răspuns:

Nu știu ce ți se potrivește cel mai mult, pentru că nu te cunosc, dar îți pot spune că eu, când am dat Bacalaureatul, am ales geografia. Mi s-a părut cea mai la îndemână, cea mai ușor de înțeles și cea mai „utilă" (zic în ghilimele pentru că toate sunt utile într-o oarecare măsură). Te sfătuiesc să alegi ce ți se pare că poți învăța mai repede. Eu mi-am cumpărat o culegere cu modele de BAC (avea și teoria la început și rezolvările la sfârșit, așa că mă puteam verifica singură) și nu am așteptat să învăț de la profă la clasă. M-am pus cu burta pe carte, și până la urmă am luat 9, 10. Multă baftă! Se poate! happy

2 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Să te laşi de şcoală.

| RigbyBarosanul a răspuns:

Meditatiile nu te ajuta mereu
eu iti sugerez sa alegi ce cunosti cel mai bine!
Si sa faci doar 2 ore de meditatii inc are sa spui doar ce e mai important si ceea ce nu sti!