| LicaSamadaul a întrebat:

Salut!

Anul acesta am sustinut proba scrisa a examenului de bacalaureat (matematica) si din pacate am picat cu nota 4, iar eu am nevoie de cel putin nota 7 la matematica pentru a promova examenul de bacalaureat cu media 6.
Am timp pana anul viitor (2022 iunie) sa invat si sa iau minim nota 7 si ce vreau eu de la voi este sa-mi spuneti:

Voi cum ati invatat la matematica? V-ati facut un orar in care ati ales N ore dimineata, pauza dupa amiaza si seara iar N ore dedicate matematicii sau ceva de genul?!
Cum as putea sa invat eficient ca sa retin formulele (cele de la trigonometrie imi dau dureri de cap) si sa le aplic?

M-ati ajuta foarte mult daca ati detalia modul vostru de invatat si mi-ati da cateva sfaturi despre cum sa iau nota 7 sau daca stiti platforme de unde as putea invat..ar fi perfect.

Multumesc pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Hmmm.
Am avut așa, un portofoliu cu formule ( habar nu am de ce da încă îl mai am laughing
Am luat o carte care te lua cu toată materia 9-11( paralela 45 creeed ) plus exerciții de bac, am făcut din ea, apoi am luat subiectele din anii trecuți până în 2009 cred. ( asta înseamnă 4 pe an: sesiunea specială, iulie, septembrie, model) Am tras la xerox fiecare model, insemnat pe el ce am greșit/ repetat după fix acelea.
Aveam în agendă câte ore trebuie să lucrez, deși la tine cred că ar merge mai bine pe ce anume trebuie în ce zi.
Baftă ^^

| LicaSamadaul explică (pentru zurick):

Multumesc de raspuns!

1 răspuns: