| Mąřı_Mąřı_2000 a întrebat:

Salut.Anul acesta intru la liceu si media mi-a iesit 6.35 si as vrea sa dau pe profil de uman in care s-a intrat cu ultima medie de 5.69 si sunt 28 de locuri si o singura clasa si mie imi este frica..Multumesc

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai şanse MARI să fi repartizat la acel liceu!

Mediile de anul trecut sunt ORIENTATIVE!
Probabil că, mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Toate cele bune!

| RainmakerX a răspuns:

Hey! Daca anul trecut s-a intrat cu 5 69 atunci nu cred ca toata lumea o sa dea navala acolo.
Pana la urma este o diferenta maricica intre media ta si cea de intrare...nu cred ca o sa se mareasca cu atat de mult media de intrare intrucat pe la liceele pe care le stiu eu s-a marit cu 0, 2-0, 4. In cazul de fata este mult mai mare, nu cred ca o sa se mareasca atat de mult.
Pune-o prima optiune.O sa intri la sigur, doar nu s-a decis toata lumea peste noapte sa vina la acelasi profil.

| Ruxandra15 a răspuns:

Intri absolut. Gandeste-te la noi care avem media egala cu ultimul admis anul trecut. Stam sa tremuram 20 de zile. Vezi ca la uman dai teza la latina

| DanielPH a răspuns:

Pui aceasta optiune pe primul loc, eu zic ca vei intra, apoi pe restul locurilor pui ce iti mai doresti...
Asa am facut eu, acum stau bine intr-o clasa de Industria alimentara :/

| Mąřı_Mąřı_2000 explică:

V a multumesc tuturor.