| Avocatu2004 a întrebat:

Anul acesta vreau să ajung la liceul Gheorghe Lazăr din București pe profil științele naturii. Aș vrea să îmi spună cineva care este sau a fost elev la acest liceu cum sunt profesorii, elevii, programul și cât de bine se învață. Vă mulțumesc!

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Buna! Profesorii sunt minunati, speciali, plini de iubire cand si noi suntem la fel si invatam bine... Elevii sunt super, daca se straduiesc, sunt respectuosi, invata, lupta sa fie in fiecare zi mai buni etc. Programul e greu si va fi din ce in ce mai greu fiindca nimic in viata asta nu-i usor! "Cat de bine se invata"? Cat de bine esti dispus sa inveti? Orice liceu vei alege, niciunde nu va fi usor atata timp cat nimic nu te intereseaza sau ne multumim cu nimicuri! Du-te unde vrei, cu: rabdare, incredere in tine si in D-zeu, pricepere, iubire, inteligenta, vointa si vei reusi! Nu are rost sa pui astfel de intrebari... Crezi ca iti va spune cineva altceva? Adevarul e relativ si fiecare traim totul altfel! Numai bine!