| anonim_4396 a întrebat:

Salut! As putea urma facultatea de matematica si informatica daca fac liceul pe filologie?
In cazul in care pot, imi dau seama cata munca ar presupune asta. Vreau doar sa stiu daca e posibil

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic poti, practic vezi daca faci fata

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este posibil în general. Ai nevoie de multe cunoștiințe și abilități fără de care nu te descurci,

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| Frank51 a răspuns:

Am eu 2 prieteni care au terminat mate-info și sunt anul 1 la facultate la mate info, au 3 restanțe in prima lor sesiune...

Nu-ți recomand să dai acolo decât dacă cunoști pe cineva prof de mate sau ai rude Profi de mate.

| RobertVaka a răspuns (pentru Frank51):

Restanțe sunt la orice facultate, e ceva normal.

| suntserios a răspuns (pentru Frank51):

Eu am 4 prieteni care au terminat mate info fara nicio restanta. deci care e concluzia?

| Frank51 a răspuns (pentru suntserios):

Nu înțeleg nevoia ta de a răspunde. Am vrut să îi explic că 2 inși care au terminat mate info la LICEU și erau buni, sunt plini de restanțe la mate info la FACULTATE. Adică E greu până și pentru ei...

Nu există concluzie, doar povesteam...

| NoOne18 a răspuns:

Doar tu stii daca iti place sau nu matematica si daca ai inclinatii la asa ceva, nu uuta ca la licee se face de obicei matematica m2, iar la facultate sau liceu cu profil mate info e matematica m1(adica mai complexa), ar trebui sa faci cateva sedinte cu un profesor sa vezi cum te descurci si daca poti intelege ceva, neincercand si neexersand, nu ai de unde sa stii daca e sau nu de tine. Si nu are treaba liceul cu ce facultate vrei sa dai

| RobertVaka a răspuns:

Teoretic nu te oprește nimeni