| Sofia2003 a întrebat:

As vrea sa stiu, daca se poate, ce facultate si ce loc de munca as putea urma din moment ce voi face liceul de filologie? Multumesc mult!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti urma ce facultate vrei, conteaza putin profilul absolvit, respectiv te poate ajuta putin la admitere.
Importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.
Ca loc de munca dupa liceu poti obtine doar necalificate sau unde nu se cere o anumita calificare, gen functionar, vanzator, secretara, etc.