| Andrei_Nicolae_1999_aT69 a întrebat:

Salut, as vrea sa aflu cat mai multe despre facultatea de geografie pe fiecare specializare, ce materii se fac, pe ce se pune mai mult accent, cu ce meserie poti iesi de aici

Dau funda

Răspuns Câştigător
| Ududec_Constantin_1998 a răspuns:

Ai cateva variante, insa sunt limitate. Depinde pe ce vrei sa mergi : meteorologie, hidrologie, geografia turismului sau mai este o specializare destul de faina, insa fara cautare, si anume inginerie geologica ( geologie ). Deci, profesor de geografie, inginer geolog, Busu' (prezinti vremea la Pro Tv laughing ) si cam atat. Multa bafta

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Altă meserie în domeniu decât prof de geogra nu prea văd. Din păcate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai multe informații poți obține de aici :
https://geo.unibuc.ro/