| razvanwwww a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si ma gandeam sa dau la liceul economic anul acesta. Asi vrea sa stiu cu ce meserie pot iesi de aici si pe ce materii se pune accent + la ce dau BAC-ul ( Profiluri : Economie, Turism, Banqueting, Comert ). Funda

Răspuns Câştigător
| BubbleWhitee a răspuns:

Eu sunt la profil economic.Este cel mai bun din cate stiu. Poti iesi contabil, director OPC, inspector OPC, manager, director management.Sunt foarte multe meserii, toate avand legatura cu economia si afacerile, deci un salariu foarte respectabil! Succes! Funda?happy