| tuscany166 a întrebat:

As vrea sa intru la facultate pe ceva legat de turism. Tatal meu mi-a spus ca as putea ajunge sa lucrez la un hotel de exemplu sau la o agentie de turism, dar vreau sa stiu exact ce meserii as putea avea si daca se castiga bine. In plus, ce facultate mi-ati recomanda? Exista la Universitatea Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| SergiuAndrey95 a răspuns:

Profesii pe care le-ai putea urma după terminarea unei facultăți de turism:
-economişti în cadrul firmelor de profil;
-inspector pentru asigurarea calităţii în comerţ, turism şi servicii
administratori în cantine, restaurante, pensiuni;
-responsabil front-office în hotel;
-agent de turism;
-agent ticketing;
-agent rezervări;
-inspector comercial;
-ghid de turism.
Contează și ce mater vei urma pentru a te specializa într-un domeniu.

1 răspuns: