| KindKid17 a întrebat:

As vrea sa ma transfer de la clasa a X-a A (mate info), la X-a B (stiinte ale naturii). Vreau sa stiu la ce voi da bacul acolo si daca merita. La informatica sunt foarte slab, am abia media 5. In rest am medii mai mari. Bacul la mate va fi mai usor ca la mate info? Spuneti cum e la stiinte ale naturi.( cei care sunt) Funda!

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Cred ca ar fi trebuit sa depui deja o cerere de transfer daca voiai semestrul asta. Nu sunt sigur, poti sa intrebi la secretariat.
Eu as zice ca daca te poti transfera acum e bine. Dar nu e niciun bai daca mai stai un semestru.

7 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Daca te muti la stiintele naturii nu vei mai da teza la informatica. In schimb va trebui sa alegi doua materii dintre fizica, chimie si biologie pentru teza. Din clasa a 11a nici nu vei mai faci informatica.
La BAC la mate va fi mai usor.

Vei da bac la : Romana, Matematica, Fizica/ Chimie/ Biologie/ Informatica (alegi una)

Nu are rost sa te chinui cu informatica daca nu iti place. Din clasa a 11a daca ramai la mate-info se complica treburile la informatica.

In schimb sa te astepti la Chimie si Biologie la greu. La mate-info mai intreaba profesorii "da cineva la medicina? sa stiu daca sa predau si lucruri mai complicate.", la stiintele naturii le faci oricum. La Chimie se observa o diferenta mare intre un elev de mate-info si unul de stiintele naturii, la Biologie o diferenta mai mica.

| KindKid17 explică (pentru AC4S4):

Asta stiu, deci cand ar fi mai ok sa ma transfer? Semestrul acesta sau anul viitor?

| KindKid17 explică (pentru AC4S4):

Eu as prefera anul viitor, deoarece acum mai invat putin sa nu ma fac de ras acolo, ca e clasa buna si eu nu sunt elev din ala care invata mult laughing Oare e tarziu daca ma duc anul viitor? Si simularile se dau si in clasa a XI-a nu?

| AC4S4 a răspuns (pentru KindKid17):

Nu e tarziu daca te duci anul viitor, va fi ok. Da, vei da simulari la Romana si Mate anul viitor.

| KindKid17 explică (pentru AC4S4):

Oh. bine ca nu si la celelalte. Mersi

| AC4S4 a răspuns (pentru KindKid17):

Cred ca ar fi trebuit sa depui deja o cerere de transfer daca voiai semestrul asta. Nu sunt sigur, poti sa intrebi la secretariat.
Eu as zice ca daca te poti transfera acum e bine. Dar nu e niciun bai daca mai stai un semestru.

| Florinelx a răspuns:

Vei da bacul la : romana, matematica și o materie la alegere dintre biologie, chimie și fizica. Oricum, stai liniștit că informatica nu o sa o mai faci din clasa a 11 a. Sper că te-am ajutat. Funda? Mersi!

| Cosmin_Visan_1984 a răspuns:

Pe stiinte ale naturii dai la romana, mate (m2) si ai de ales intre biologie, chimie, fizica.