| spkneys a întrebat:

Salut! Astazi am aflat la ce liceu am fost repartizat, am intrat la un liceu indepartat pe un profil nedorit. Nu prea sunt multumit, ce as putea sa fac? Stiu ca ma pot muta la alt liceu in clasa a 10 a, dar cum pot face asta? (apreciez orice sfat❤️)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea cl. a IX-a depui cerere de transfer la liceul unde vrei sa te transferi, motivand cu apropierea de domiciliu.
Va trebui sa ai media de promovare a clasi a IX-a cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer.
Daca schimbi profilul va trebui sa sustii examene de diferente, la materiile obligatorii care s-au facut la profilul de transfer si nu le-ai facut la actualul profil, daca nu reusesti transferul se anuleaza.