| Moscu_Gabi_1996 a întrebat:

Salut, astazi am avut proba scris la limba si literatura romana la bac. Am gresit la subiectul 3, autorul, i-am incurcat. Am scris ca Marin Preda a scris Ion in loc de Liviu Rebreanu. Am scris tot, am respectat toate cerintele si am scris pe subiect. Aveti idee cat imi scade daca am incurcat autorii? este posibil sa imi scada 15 puncte sau chiar tot subiectul?

6 răspunsuri:
| kyttu a răspuns:

Nu ar trebui să-ţi scadă prea mult, dacă ai scris bine în rest îşi dau seama ei că ai avut emoţii, dar cunoşti subiectul.

| ascovit a răspuns:

Mai mult de 1p nu cred ca ti se va scade pentru mica ta gafa.
Baremul de corectare il ai mai jos:
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......bar-05.pdf

| miraabela a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun, dar subiectul tau nu va fi luat in considerare. Ai avut de alea intre Povestea lui Harap-Alb, Enigma Otiliei si Morometii.
Poate daca va fi o comisie indulgenta ti se va puncta maxim 10 puncte, dar nu iti face sperante.

| Moscu_Gabi_1996 explică (pentru miraabela):

Sunt la profil uman. Am avut de ales un roman interbelic. Ion este roman interbelic.Ce ai scris tu acolo e pentru subiectul de la real

| Moscu_Gabi_1996 explică (pentru miraabela):

Sunt la profil uman. Am avut de ales un roman interbelic. ce ai scris tu era la subiectul pentru profilul real

| Lazar_Sorinel_1994 a răspuns:

Depinde de cine iti corecteaza lucrarea. Poate dai peste unul rau si spune :"ce-i prostia asta? 0 puncte! " sau peste unul bun " s-a incurcat saracu'! Hai ca ii dau punctaj maxim." Deci orice e posibil.