| Hellboy96 a întrebat:

Astăzi câteva persoane de la compania Engie, compania cu gazul și electricitatea cred, sa ne spună ca cine vrea poate sa se duca sa facă liceul la ei sau ceva de genul...
Ei au zis ca se da 500 de lei pe luna dacă suntem la ei la liceu, 200 de lei pe practica sau nu știu exact, oricum ceva de genul și 200 de lei dacă învăț bine. Acolo ar trebui sa stau la ei doar 3 ani de liceu. Era ceva legat și de școala Mircea Cristea, pentru ca eu sunt din Brașov.
Întrebarea mea e dacă s-ar merita sa încerc sa dau la ei și cum funcționează exact asta? Nu eram foarte atent...

1 răspuns:
| 0k8 a răspuns:

Am niste prietenii la genul asta de licee, da iti vor da bursa mare, dar va trebui sa lucrezi la ei cativa ani dupa terminarea liceeului, cu salariu desigur, dar o sa te puna sa semnezi un contrat si o sa lucrezi la ei ceva timp daca nu ma insel 2-3 ani, parerea mea e ca daca vrei sa devii instalator, electrician etc merita e mai bine decat sa te duci la un liceu dala de media 4, mai faci si un ban, merita daca nu ai alte planuri serioase.