| Oslobanu_Felix_1993 a întrebat:

Salut.
Astăzi mi-a fost DISTRUS carnetul de student, ce trebuie să fac pentru a primi un duplicat?
Mulțumesc anticipat!

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice act se distruge sau se pierde, se poate solicita duplicat de la organul care l-a emis (in cazul tau: la secretariatul facultatii).
In caz de distrugere, procedura este mai simpla, daca duci si predai actul distrus.
In caz de pierdere deseori trebuie sa astepti luni de zile, timp in care primesti doar un act provizoriu, cu putere limitata (de exemplu la buletine, pasapoarte etc.).

| Violleta2022 a răspuns:

Faci plangere la secretariatul facultatii si-l dai in gat pe ala de ti-a distrus carnetul.
De restul se ocupa facultatea... Politie samd.

| Oslobanu_Felix_1993 explică (pentru Violleta2022):

Deci trebuie să o dau în gât pe mama, aia e laughing

| andiceasu95 a răspuns (pentru Oslobanu_Felix_1993):

Pai da cum ti l-a distrus? laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Oslobanu_Felix_1993):

Sigur, scrii in declaratie adevarul!

| Oslobanu_Felix_1993 explică (pentru andiceasu95):

Mașina de spălat, atât am de zis happy

| doctorandus a răspuns:

Cerere la secretariat.

| cosmin1324 a răspuns:

Mergi la secretariat si faci cerere, depinde de facultate trebuie sa dai o taxa de inlocuire, la noi e 100 de lei sa iti schimbe carnetul.