| ElenaSt2011 a întrebat:

Ati participat vreodata la vreun curs de recall healing? Sau cunoasteti pe cineva care a participat? Daca da, i-a folosit la ceva ceea ce a invatat acolo? Chiar s-a vindecat de o anumita boala sau mai multe boli? Ati vazut pe internet site-uri care ofera informatii mai amanuntite despre acest nou concept (eventual ceva despre metodele care trebuie urmate pentru a scapa de boli)?

In perioada 2, 3 si 4 decembrie (adica, saptamana viitoare) va fi in Oradea un curs in acest domeniu. Va fi curs intensiv (am inteles ca incepe la ora 9 dimineata si tine pana la 6 seara, sau ceva de genul asta), dar costa enorm de mult.

Vine un doctor din Canada care va tine cursul, va fi si un translator (oricum asta este mai putin important, eu inteleg engleza foarte bine).

Problema este ca sunt 3 nivele, fiecare nivel costand cateva sute de lei pentru 3 zile. (Esti cconditionat sa participi la nivelul 1 pentru a putea participa la partea practica si la nivelele superioare. Iar partea practica se face separat si se platesc 400 lei pentru singura zi de parte practica. Pe site scrie ca doctorul ofera fiecarui participant 15 minute in care sa vorbeasca despre problemele lui. Deci, este extrem de piperat. (Probabil ca restul orelor sunt doar la nivel teoretic - nu scrie concret pe website).

Mai multe detalii gasiti pe website-ul http://www.recall-healing.ro/

Am cautat si pe google fiecare subiect care apare in tematica cursului de nivel 1, dar fara nici un rezultat.

Am scris si recall healing pdf (este sugestie data de google) si am gasit printre altele si un link al nivelului 1 - apare numele profesorului care va tine cursul in Oradea.

Dupa ce apar titlurile de la cuprins, nici macar o pagina nu mai continua sa apara, ci scrie ca sunt 3 pasi de facut: sa dau click pe butonul download, sa descarc pe website-ul lor si sa primesc un convertor gratuit al fisierului.

Problema este ca nu stiu daca este legal sau nu sa fac acel download. De ce ar pune cineva cursul pe internet, caci asa nu ar mai participa lumea la cursuri iar organizatorii cursului, ar pierde bani din aceasta cauza.

Cum pot afla daca este legal sa accesezi astfeld e website-uri? Pe site-urile respective nu am gasit nici o informatie in acest sens.

Va rog mult si la intrebarile de mai sus.

Va multumesc anticipat tuturor celor care imi vor raspunde la oricare dintre aceste intrebari.