| LucianTGV a întrebat:

Salut/Buna! Sunt intr-o situatie aiurea. Maine ma duc la bag dosarul la facultate si nu stiu ce sa aleg intre Facultatea de Inginerie Electrica si Facultatea de Ingineria Mediului si Biotehnologii. Am inteles ca la Ingineria Electrica se face multa mate si fizica, am dreptate? (nasol pentru mine mate-fizica). La liceu am avut profilul " Res. nat. si protectia cal. medilui) 4 ani de biologie la greu laughing. Voi ce ati alege dintre cele 2? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Ingineria Mediului si Biotehnologii.asta daca nu vrei sa iti storci creierii sa faci ceva ce nu iti place

3 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

La orice facultate care incepe cu "inginerie" vei face cel putin 3 semestre de matematici.

| LucianTGV explică (pentru AxelBv):

Am un prieten care a zis ca la Ing. Med. a facut mate si fizica doar la primul an happy

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru LucianTGV):

Stai linistit.si eu fac matematica si fizica si sunt la design ambiental