| painkilleeer a întrebat:

Salut, care ar fi cea mai buna carte/cel mai bun ghid pentru a invata singura germana acasa?

5 răspunsuri:
| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns:

Sincer, cu un dictionar inveti foarte greu o limba straina, ce mai buna metoda este site-ul: https://i.pinimg.com/736x/c8/53/28/c853280920098391941bc a9394b95d93.jpg. Aici inveti cuvintele cu tot cu intonatiile lor.
Succes!

| Ioana1860 a răspuns:

De prima poti sa uiti pentru ca este axata pe gramatica in timp ce tu trebuie sa pornesti cu invatarea de cuvinte, formarea unei propozitii, etc. Ar ramane in discutie celelalte doua. Eu m-am uitat si cred ca poti s-o alegi pe oricare dintre ele, nu par sa existe diferente semnificative. Ca sfat personal: eu am invatat spaniola dupa o carte a editurii Steaua Nordului si mi s-a parut foarte OK structurata. Pe de alta parte m-a costat doar vreo 20 de lei. M-am gandit sa nu-mi iau ceva grozav de scump pentru ca intotdeauna exista riscul sa nu te tii de invatat, mai ales ca inveti singur. Si daca se intampla asta, atunci macar nu-ti pare rau ca ai dat multi bani fara rezultat. Vad ca au si pentru. germana asa ca iti dau link-ul mai jos.
http://www.librarien...D-CD-ul-contine

| Manta_Mihnea_1989 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa inveti intai regulile de citire si dupa sa incerci cu duolingo. E gratis si gasesti in google play.