| Metin2Empire a întrebat:

'Salut.Care e diferenta dintre "should" si "would" in limba engleza? Care stie un raspuns exact.Merci.

5 răspunsuri:
| TeodoraMaria98 a răspuns:

Should cred ca e ar trebui si would as face.

| IIIx333III a răspuns:

Ce ti-a spus alex0110 nu este corect. E gresita propozitia "I would like should go in America ". straight face Corect era "I would like TO go", nu se foloseste should in propozitia aceea. happy.
Oricum, nu asta conteaza. Ideea e ca would este o placere, pe care as vrea sa o fac, iar should, e un lucru pe care ar trebui sa il fac, sau un sfat.
Ca exemplu. I would eat an Apple = As manca un mar.
I should eat an Apple to stay healthy. = Ar trebui sa mananc un mar ca sa fiu sanatos. happy Sper ca te-am ajutat. happy

| alex0110 a răspuns:

Should se traduce ca "să", iar would se traduce "as". Uite:
"I would like should go in America." = "Mi-ar placea sa merg in America."

| IlincaToma a răspuns:

Nici una.

| apalade23 a răspuns:

Sall. In primul rand would este verb pe cand should este vb doar ca este la modul conjunctiv