| Mařı_Mařı_1995_j80E a întrebat:

Salut.Care este mai bun intre profilul economic si cel de stiinte ale naturii? Multumesc

2 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

La momentul actual cred ca profilul "Stiinte ale naturii" iti ofera mai multe "portite" in viata si mai multe facultati la care sa studiezi.

| PeFuga a răspuns:

Cel mai bun este cel care se potriveste inclinațiilor tale. Ar fi stupid sa alegi economic daca tie iti plac stiintele sociale, de exempl, doar pentru ca altui spun ca e "mai bun". Faci economie in liceu, apoi la facultate, apoi ai sa muncesti intr-o banca sau o firma frustrat pentru ca nu iti place ceea ce faci. In viata ai sa ai succes numai daca faci ce ti se potriveste. Deci gabdeste-te bine unde vrei sa ajungi!