| anonim_4396 a întrebat:

Pe profilul economic e greu?
Mai greu ca la mate info, e echivalent cu stiinte ale naturii?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este mai greu ca la mate info, ca se face mult mai multa matematica, pentru ca aia este baza la economic.
la stiintele naturii nu faci matematica si nu se poate compara cu economicul, unde se face ffffff multa matematica.

| ACTH a răspuns:

La economic faci practica, man. Nu exista o comparatie intre mate-info, economie, filo, stiinte. Totul tine de ceea ce stii tu sa faci. Pentru cineva de la mate-info pasionat strict matematica si informatica, ii va fi greu sa inteleaga chimia pe care cineva o invata la stiinte, dar si cel de la stiinte la randul lui ii va fi greu sa inteleaga matematica celor de la m-i. Fa-ti viitorul cum vrei si nu te lua dupa altii.

| Horus35 a răspuns:

În clasa aIX a și aX a nu există o diferență majoră în ceea ce privește profilele de mate-info și științe ale naturii, principala diferență fiind nivelul de matematică (M1 și M2). Bineînțeles, exceptând mate-info intensiv informatică, unde diferențele sunt evidente. În a XI a și a XII a nu se mai face informatică la științe ale naturii (doar TIC). Se dă BAC la matematică OBLIGATORIU atât la mate-info cât și la Bio-chimie. Pentru a Răspunde la întrebare mate-info nu este echivalent cu științe ale naturii. Despre profilul economic nu cunosc informații.
Ai aici specializarea științe ale naturii:http://www.cdloga.ro/specializarea-stiintele-naturii/

Aici specializarea matematică-informatică:http://www.cdloga.ro/specializarea-matematica-informatica/