| anonim_4396 a întrebat:

Salut,cateva intrebari despre educatia in scoala!
Nivelul de dificultate ca ex. M1 si M2 se refera doar la liceu sau si gimnaziu?
Si ceva despre sursele de invatamant.
Am observat ca sunt multe carti, manuale, ca de exemplu de matematica la gimnaziu, dar care din ele se folosesc pentru clasele de matematica cu nivel ridicat de dificultate(pentru olimpiada etc)? Si poate imi propuneti unele surse online, pdf-uri sau carti pentru gimnaziu de matematica cu nivel ridicat de dificutate.Mersi anticipat!)

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

E vorba de nivelurile de dificultate la matematica de liceu. In gimnaziu dati toti aceeasi testare.

| Mari344 a răspuns:

M1 M2 M3 sunt niveluri de dificultate in matematica de liceu pentru bac. M1 apartine profilului Mate info si e cel mai greu, apoi M2 cu profil tehnologic sau stiinte ale naturii cu nivel de dificultate mediu iar M3 apartine profilului pedagogic si este cel mai usor

| cosmin1324 a răspuns (pentru Mari344):

Yup, asa exista si F1 si F2 pentru fizica.