| autodidact a întrebat:

La ce nivel se studiază matematica (disciplinele care au tangență cu matematica/implică cunoștințe de matematică) la specializarea contabilitate și informatică de gestiune? În acest registru, se poate învăța matematica (doar aritmetica și algebra) de gimnaziu și liceu, la un nivel basic-intermediar, nicidecum de performanță, în 2-3 ani, minimum 4 ore pe zi alocat studiului, muncă de autodidact (manuale și culegeri de primă mână + materiale/lecții online punctuale atunci când vor fi întâmpinate dificultăți)?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Aritmetica simpla
contabilitatea tine de urmarirea fiecarei incasari, plati samd iar la sfarsit sa iti iasa exact cat ti-a ramas in casa