| dox1337 a întrebat:

Ce credeti ca pica anul asta la evaluarea nationala la lb romana?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate pica orice din toata materia invatata, mai putin ce s-a dat anul trecut!

| LPCTSTR a răspuns:

Intrebare si mai buna: De ce crezi ca noi am sti?
Nu inteleg de ce ne credeti Nostradamusi de vreme ce totul este foarte random.
Iar daca voi (ca sunteti mai multi disperati pe aici) va bazati si chiar credeti niste probabilitati, ma tem ca doar voi veti pica.

| dox1337 explică (pentru LPCTSTR):

Am intrebat doar CE CREDETI. Nu ce pica. vreau doar sa aflu pareri. la ce se asteapta lumea sa pice si normal ca nu o sa ma bazez pe parerile celorlalti. Si nu te mai ambala asa bai nostradamusule, daca nu iti convine ce e pe aici, te invit sa pleci.

| Bumbuc_Marian_1990 a răspuns (pentru dox1337):

Salut, și eu sunt în clasa a 8 a, și luni voi da evaluare nationala la română, cred ca va pica genul epic ori basm ori genul dramatic. Genul liric s-a dat anul, și s-a dat și în urma cu 2 ani

| Ineys a răspuns:

Fata tuturor sigur.winking

| Dorueraluat a răspuns:

Elevii.

| SofianAdrian20 a răspuns:

Invata liric si epic frate, astea de baza, restul caracteristicilor le deduci din textul respectiv pe care l ai in fata, crede-ma, asa am luat eu 9.45, mi s-a parut cea mai logica si simpla metoda.

| Ady9658 a răspuns:

Personal, am o presimtire ca va pica genul dramatic. Si la simulare si si la simularie pe care ni le-a dat profa, am ghicit de fiecare data ce ne va da. Dar inca o data, e doar o presimtire.