| Bernardus a întrebat:

Hey, TPU, ce culegeri de pregatire pentru bac imi recomandati pentru istorie si geografie? Am la amandoua profesori foarte slabi si nu ma pot baza aproape deloc pe ce se preda la clasa

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"culegeri de pregatire pentru bac imi recomandati pentru istorie si geografie"

pentru că ai profi slabi (cum de poți tu aprecia asta?!) ia la mânuță manualele de la clasă. Dacă le știi, iei zece!

| Bernardus explică (pentru sierra1):

Cum pot eu aprecia asta? Well, in acelasi fel in care atunci cand vezi o masina bagata intr-un stalp pe drum drept si carosabil uscat nu trebuie sa ai carnet ca sa realizezi ca, cel mai probabil, cineva conduce ca un bou
Oricum, la ce materiale de la clasa te referi? E evident ca nu imi cunosti situatia, dar alegi sa vorbesti aiurea, pentru un motiv pe care nu il inteleg. Profii mei efectiv nu predau, sau atunci cand predau o fac haotic, fara vreo structura, si manualele sunt de pe vremea cand Pazvante Chioru' era fecior, si nu au materia structurata intr-un mod care sa le faca eficiente ca mertoda de pregatire pentru bac.

| sierra1 a răspuns (pentru Bernardus):

" Bernardus: Profii mei efectiv nu predau, sau atunci cand predau o fac haotic, fara vreo structura,"

o-la-la, ce geniu mic sălășuiește p-aci! Dă-i afară pe toți, predă-le tu nenorociților ălora necultivați. Arată-ți genialitatea!

| Bernardus explică (pentru sierra1):

Faptul ca eu nu am pregatirea necesara pentru a fi profesor nu inseamna ca nu pot judeca ineficienta evidenta a unor profesori. Am zis asta si mai sus ("atunci cand vezi o masina bagata intr-un stalp pe drum drept si carosabil uscat nu trebuie sa ai carnet ca sa realizezi ca, cel mai probabil, cineva conduce ca un bou") dar hey, nu prea pari genul de persoana care sa citeasca in intregime si sa inteleaga ce am zis inainte sa sara cu mizerii ad hominem si cu apeluri la autoritate

| sierra1 a răspuns (pentru Bernardus):

"Faptul ca eu nu am pregatirea necesara... " - da, corect asta nu-ți dă dreptul să apreciezi obiectiv activitatea profilor tăi

"mizerii ad hominem si cu apeluri la autoritate" - brrrrr, ce cuuuul

| Bernardus explică (pentru sierra1):

Atunci cand vezi o masina bagata intr-un stalp pe drum drept si carosabil uscat nu trebuie sa ai carnet ca sa realizezi ca, cel mai probabil, cineva conduce ca un bou
Sa fie, oare, a treia oara cu noroc? Oare de data asta va intelege analfabetul/analfabeta analogia? Sau va continua sa imi evalueze toate raspunsurile date, de la inceputul contului pana in prezent ca fiind nefolositoare, dand dovada de o maturitate exceptionala?

| Werrich a răspuns:

Tu dai bac și la istorie și la geografie?!

| Bernardus explică (pentru Werrich):

Da, la filologie se da examen scris la trei materii. Romana, Istorie, si o a treia materie la alegere dintre logica, psihologie, economie, sociologie, filosofie si geografie, iar eu dau la geografie. De ce simti nevoia sa te bagi in seama daca nu dai un raspuns propriu-zis?

| sierra1 a răspuns (pentru Werrich):

Nu e vorba de mine aici - domnia ta are dubii, îmi pare...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bernardus):

Am fost curios, gunoiule!