| anonim_4396 a întrebat:

Ce faceti? In clasa a opta o sa facem un test de capicitate a romana si mate?

Răspuns Câştigător
| MâţaD a răspuns:

Da,se da evaluare nationala, asa se numeste, si media celor doua note obtinute la romana si matematica va reprezenta 50% din media de admitere la liceu. daca inveti, nu va fi greu.mie una, acest an mi s-a parut foarte usor...am gresit din neatentie.am luat 94 pct la romana si 91 la mate.bafta si tine-te de carte anul acesta, eu una asa te sfatuiesc!

4 răspunsuri:
| Autumnfeelings a răspuns:

Da! Singur ca da!

| andreigroza19 a răspuns:

Bineinteles ca da.Veti da si o simulare pentru evaluarea nationala. EValuarea nationala se da la nivelul eleviilor de judet

| LimFao a răspuns:

Nu. In clasa a 8 a se sustin niste,, teze,, numite Evaluare Nationala.