| Snx23f a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor. Daca sunt la liceu Economic pe profil Turism si Alimentatie Publica clasa a 10 a si raman repetent pic in aceeasi clasa cu acelasi profil gen? Sau pot sa aleg dintre cele 2 clase de T.A.P [D si E]...Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| DragosCDeac a răspuns:

Vei avea parte de aceeasi profesori. Profesorii pot avea ore diferite cu clase diferite ( de exemplu de la 9-10 are cu XI A si de la 10-11 cu IX C)

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ca repetent rămâi in clasa in care ai fost adică repeți anul la același profil. Pentru schimb profil : cerere la secretariat in vacanță și te lămurește secretara cum e

| Lioana a răspuns:

Sper ca nu vrei sa ramai repetent doar ca sa schimbi profilul. Te poți muta la alt profil doar daca dai proba de diferenta si daca ai media cel puțin egala cu cea mai mica medie din acea clasa.
Daca ramai repetent te baga la acelasi profil in clasa a X-a. Tot cu proba de diferenta te-ai putea muta.

| Raducons a răspuns:

Pici in clasa cu acelasi profil si aceeasi litera, daca esti in d vei intra tot in d.Mai bine sa nu ramai repetent, ai grija, este greu dar si rusinos.