| ionalglanetasuluiii a întrebat:

Ce părere aveți de admiterea la medicina de la București vs Cluj? Și ca facultate, în care dintre aceste orașe vi se pare mai ok? Știu ca mulți spun ca nu are atât de mare importanta unde faci facultatea, ci mai mult unde faci rezidențiatul, dar totuși...astept păreri legate și de restul centrelor din tara.

Răspuns Câştigător
| Vikaa a răspuns:

Bucuresti e cel mai bun.
La Cluj admiterea e abominabila de grea,plus ca,pentru admiterea la Cluj pe langa cartea de la editura Niculescu mai ai alte informatii de invatat,ce nu le gasesti in carte, in grilele de la Cluj te intreaba foarte detaliat. Bucurestiul se bazeaza pe carte si atat, grilele sunt la prima vedere, dar macar stii.
P.S. nu invata raspunsurile, ti le combina si s-ar putea sa nu coincida raspunsurile invatate pentru grila respectiva.Mult noroc si succes.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine crezi ca a dat admitere la ambele sa le compare?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cluj.

| Frank51 a răspuns:

La Cluj mi se pare mai ok.