| puiu1953 a întrebat:

Salut.Ce parere aveti despre nivelul invatamantului romanesc inainte si dupa '89.Credeti ca disciplina are un rol major in dezantrul actual?

Răspuns Câştigător
| availablehandyman a răspuns:

Salut! nu stiu eu am 14 ani mu am trait in anul 89 dar da ai dreptate invatamantul romanesc din ani anteriori si pana acum chiar este un dezastru

| Charmant a răspuns (pentru availablehandyman):

Este un dezastru pentru ca copii nu mai sunt motivati sa invete nici macar nu stiu ce isi doresc, primesc totul pe tava.

| puiu1953 explică (pentru Charmant):

Parerea mai este ca nemotivati sunt profesorii mai ales ca si elevii fac ce vor.Un profesor sever un este iubit iar cel iubit nu are rezultate.La urma urmei elevul serios reuseste.

5 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Stii cum se spune: cei care condamna generatia prezenta uita cine a crescut-o.
In legatura cu invatamantul, e normal sa fie asa. Copiii/Tinerii nu sunt motivati sa mai invete, nu-i ajuta cu mare lucru. Faci facultate si ajungi sa lucrezi ca vanzator pe salariul minim.
Nu e cazul tuturor, bineinteles, sunt si cei care vor sa invete si o vor face oricum, macar pentru ei insisi. Insa privind ansamblul...

| puiu1953 explică (pentru LolaLollita):

Ce motivatie le trebuie? Este serviciul elevului.Plata la terminarea facultatii.Una serioasa cu examen de admitere cu 25, 30 de candidati pe un loc, nu cu taxa la particular cu bani parintilor.E gresit sa asteptati numai drepturi, aveti si datorii! ko?
.

| DeyutzaDeea a răspuns:

Da.