| Lorena1234567890 a întrebat:

Ce trebuie sa învăț la fizică pentru clasa a 9-a la profil real? Pentru că am realizat că nu știu pic de fizică...si voi avea nevoie. Sau mai exact ce ar trebui sa învăț din fizica din gimnaziu? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Andreea0512 a răspuns:

Eu tocmai ce am terminat clasa a 9-a,fiind pe profil real (mate-info)
Fizica din liceu este diferita dea cea din generala,insa vor fii noutati unde vei avea nevoie de formule si care le-ai aprofundat in generala,insa doar atat. Iar daca nu esti buna la fizica, indiferent ca esti pe Stiinte Naturale sau mate-info, vei putea alege si dintre chimie si biologie, si la teza, si la bac, asa ca stai linistita :*

2 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Știu că într-a 9 a am făcut optica la fizica. Nu mai țin minte exact, au trecut 6 ani de atunci. Ideea este că dacă ai profesorul ok vei ajunge să înțelegi foarte bine materia. Eu in gimnaziu nici la fizică, nici la chimie nu știam o boaba din cauza profei și chiar îmi făceam griji pentru liceu, dar s-a dovedit a fi super.
Nu te alarma happy

| Alxxzzxx a răspuns:

Bună!
Şi eu am acceaşi problemă...
Doar că eu nici cu chimia nu mă prea descurc.
Dar cu totate astea am dat pe real.
Cred că pur şi simplu ar trebui să recapitulăm tot caietul (sau caietele crying )
Eu încă nu m-am apucat, dar sper la un miracol laughing