| vladutzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Salut, cine e din IASI si cunoaste scolile? Ma puteti ajuta cu ceva?
Deci eu am 14 ani si trebuie sa ma duc dintr-a 9-a la o scoala profesionala sau liceu sau... nu stiu dar as vrea sa stiu daca este Vre-o scoala prin IASI de IT adica calculatoare de informatica, si daca este Spuneti-mi cum se numeste va rog frumos!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există "scoala de IT adica calculatoare" :)

Există specializarea de "Matematică-Informatică" - vezi liceele şi mediile la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Toate cele bune.

1 răspuns:
| Noname0001 a răspuns:

Hei. Liceul de informatica Grigore Moisil.